אנחנו קבוצה של פסיכולוגים ששמה לה למטרה לקדם את טיפול קבלה ומחויבות (ACT) בארץ. כולנו עובדים, לומדים ומלמדים ACT, ומיישמים את תפיסות העולם של הגישה גם בחיינו האישיים.

בעמוד זה תוכלו לקרוא מעט יותר עלינו.

אור פרי

אור פרי

אור פרי, פסיכולוג קליני ומטפל אקלקטי, עם השפעות קוגניטיביות התנהגותיות, אקזיסטנציאליסטיות והומניסטיות. שם דגש טיפולי על פיתוח גמישות פסיכולוגית, הרחבת החוויה, זיהוי וחתירה לעבר המשגת כיווני חיים מוערכים ומעניקי משמעות לעולמו של המטופל.

ליאור גילעד

ליאור גילעד

פסיכולוגית קלינית מירושלים. עובדת עם מבוגרים ועם נוער. לאורך העשור האחרון התמחיתי בטיפול פסיכודינמי, בטיפול קוגניטיבי-התנהגותי, בטיפול במשחק עם ילדים ובהעברת סדנאות לסטודנטים.

מאז זכיתי להכיר את גישת ACT אני מוצאת בה בית מקצועי וגם אישי ומבססת עליה את התהליך הטיפולי שאני מציעה למטופליי.

שוב ושוב אני מגלה כמה גמישה היא נפש האדם וכמה מגוונים המסלולים שאנו יכולים לצעוד בהם. רגשות, מחשבות וזיכרונות מכאיבים הם מנת חלקם של כולנו. בחדר הטיפולים, אני משתדלת לשבת מול האדם שמולי בסקרנות, קבלה ואכפתיות. שנינו יחד מחויבים למטרה של חיפוש הדרך לנווט את חייו בהתאם לדרכו ולערכיו. ביחד, אנו לומדים ומתנסים באפשרויות חדשות לנוע מעמדה של תקיעות ומצוקה אל עבר עמדה גמישה יותר המאפשרת להגיע למימוש עצמי.

גישת ACT שינתה וממשיכה לשנות את חיי לטובה, ונותנת לי השראה (וגם מפת דרכים מבטיחה) על מנת לעזור למטופלים ולמטפלים אחרים, לחיות חיים מלאים ובעלי משמעות.

רן אלמוג

רן אלמוג

שמי רן אלמוג ואני פסיכולוג קליני וד”ר לסוציולוגיה. במהלך ההתמחות שלי הוכשרתי בטיפול דינמי וב-CBT ועבדתי הן עם מבוגרים והן עם נוער וילדים. על גישות אלה הוספתי לימודי הנחית קבוצות, לימודי היפנוזה, לימודי ביופידבק ולימודי EMDR. עם זאת, לפני מספר שנים גיליתי את גישת ACT והיום זהותי המקצועית ועבודתי נסובות סביב גישה זו. ACT עבורי אינה רק עוד דרך טיפול או אוסף של טכניקות, עבורי היא מסגרת לחשיבה פילוסופית, תיאורטית וטיפולית וכך אני חש שעקרונות הגישה מלווים אותי הן בטיפול והן בחיי האישיים. אני משער שהמשיכה שלי אל גישה זו נובעת מיכולתה להציע מודל קוהרנטי אשר משלב בצורה אלגנטית, מדע, פילוסופיה ורוחניות המבוססות על רעיונות מסורות חוכמה ארוכות שנים, תחומי עניין אשר ליוו גם אותי לאורך חיי – עניין אקדמי לצד עניין בתחומי תרגול רוחני. וכל זאת נעשה בקהילת למידה מפרה, כל שהעיסוק ב- ACT מזמן גם הצטרפות לקהילה לומדת, דמוקרטית ופתוחה. אני שמח לחלוק אתכם את הידע אודות מודל זה ומקווה שתמצאו אותו מעניין ומפרה כשם שאני מוצא אותו.

ליאור בירן

ליאור בירן

פסיכולוג קליני מדריך, מטפל במבוגרים ונוער, מתוך ניסיון להצליח לעבוד יחד ולתרום לאיכות חיים טובה יותר, דרך התבוננות מנקודות מבט וזוויות נוספות בסוגיות שונות. אני בוגר בית הספר לפסיכותרפיה בגישה אנליטית (הלפבא) ומגיע מתפיסת העולם של הטיפול הדינמי, אך בשנים האחרונות חושב, לומד ועובד בעיקר מתוך תפיסת עולם וחשיבה של ACT. הגעתי ל-ACT דרך עולם הטיפול מבוסס המיינדפולנס (בפרט MBCT) ואני מאמין בשילוב שבין תרגול מיינדפולנס לבין טיפול נפשי. אני מאמין ביכולת של אדם להשתנות ובתרומה האדירה שיש להגמשת המבנה הנפשי לאיכות החיים שלנו.
במקביל לקליניקה פרטית אני עובד כפסיכולוג אחראי במרפאה לבריאות הנפש כפר-סבא, השייכת למרכז לבריאות הנפש שלוותה. בנוסף, אני מלמד במגמה לפסיכולוגיה קלינית (לימודי תואר שני) באוניברסיטת תל-אביב.